Menu

Ogrzewanie elektryczne cieszy się coraz większą popularnością na polskim rynku

11 lipca 2017 - Bez kategorii

Ogrzewanie elektryczne cieszy się coraz większą popularnością na polskim rynku. Producenci oferują coraz to ciekawsze rodzaje grzejników dostosowane do każdego pomieszczenia. Właśnie łazienka jest taką przestrzenią, gdzie bardzo ważne jest utrzymanie temperatury na odpowiednim poziomie, dającym komfort i swobodę
Grzejnik łazienkowy przede wszystkim ma za zadanie ogrzać pomieszczenie, ale dodatkowo może być też ciekawą ozdobą, a także pełnić rolę suszarki do ręczników. Asortyment grzejników łazienkowych jest bardzo urozmaicony. Dostępne są one w różnych kształtach i kolorach, a także wykonane z wielorakich materiałów. Najbardziej popularne są grzejniki drabinkowe- miedziane lub stalowe, które ze względu na wilgoć w łazienkach zabezpieczone są antykorozyjnie, a ich powłoki wykończeniowe są najwyższej jakości. Są to wykończenia całkiem inne niż w zwykłych grzejnikach.
Większość grzejników łazienkowych zbudowana jest z pionowych przewodów rozdzielających- kolektorów, które połączone są ze sobą szeregiem poziomych rurek. Ponadto, w grzejnikach stalowych kolektory mają najczęściej przekrój kwadratu lub prostokąta, natomiast w miedzianych jest on okrągły. Dostępne są grzejniki o różnym sposobie zasilania, jak grzejniki wodne, które podłącza się do instalacji centralnego ogrzewania, wodno- elektryczne i ogrzewanie na podczerwień.
Charakteryzują się także różną mocą grzewczą, którą dobiera się odpowiednio do wielkości pomieszczenia. Na rynku dostępne są urządzenia o wydajności od 500 W do 2500 W. Stacjonarne grzejniki łazienkowe montowane są zwykle w pobliżu wanny lub kabiny prysznicowej w odpowiedniej, bezpiecznej strefie.
Wybierając grzejnik do swojej łazienki, natkniemy się zatem na szeroki wybór produktów dostępnych na rynku. Ważne jest, by wziąć pod uwagę jego funkcjonalność, sposób podłączenia i wielkość pomieszczenia.