Menu

Promienniki podczerwieni są nowoczesnym sposobem na ogrzewanie domu

13 lutego 2017 - Bez kategorii

Promienniki podczerwieni są nowoczesnym sposobem na ogrzewanie domu. Wykorzystują one energię elektryczną, która zamieniana jest w ciepło za pomocą specjalnych grzałek, które rozgrzewają się do wysokiej temperatury. Gdy materiał, z którego są wykonane osiągnie około 120 stopni Celsjusza, następuje emisja promieniowania podczerwonego, które jest doskonałym nośnikiem ciepła. Dzięki temu ciepło jest wypromieniowywane, nie następuje tylko i wyłącznie nagrzanie powietrza wokół ogrzewacza drogą konwekcji. Efekt jest taki, że nawet stojąc w pewnej odległości od promienniki podczerwieni czujemy na cieple przyjemne ciepło i tyczy się to całego pomieszczenia, gdzie urządzenie jest zainstalowane.

Promienniki nie zajmują dużo miejsca, nawet ogrzewacze mające moc dochodzącą do kilku kilowatów są niewielkie. Można zamontować je w dowolnym miejscu, ponieważ element grzejny jest osłonięty, nie występuje ryzyko poparzenia. Promienniki produkowane są zarówno jako urządzenia stacjonarne, jak i przenośne. Dzięki temu możemy zabrać ogrzewacz ze sobą w każde miejsce, również do piwnicy lub garażu. Wystarczy nam tylko źródło napięcia sieciowego 230V, czyli zwyczajne gniazdko elektryczne.

Ogrzewacze mogą być instalowane we wszystkich pomieszczeniach, znakomita większość posiada również szczelność IP24 oraz obudowę w drugiej klasie ochronności, co umożliwia bezpieczne korzystanie z nich w łazienkach i kuchniach. Promienniki podczerwieni z pewnością będą coraz częściej stosowane jako komfortowe źródło ciepła, które dodatkowo nie emituje żadnych szkodliwych substancji do środowiska.